نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای که با روش فیکس پوینت اجرا می شود یک مزیت دارد و آن استفاده از کمترین فضا در راه پله و بالکن زیرا نیازی به نصب پایه های عمودی بر روی سنگ کف نداشته و تنها بوسیله چهار عدد یراق دکمه ای شکل فیکس چری به دیواره راه پله و بالکن متصل می شود. در این سیستم نرده شیشه ای ارتفاع پنل ها باید حداقل 120 سانتیمتر باشد که 20 سامنتیمتر آن به کناره دیواره ها وصل شده و باقی به عنوان نرده محافظ استفاده می شود. در این نوع نرده شیشه ای باید از شیشه سکریت و لمینت استفاده کرد زیرا خود پنل شیشه ای وظیفه پایه نرده و گارد محافظ را برعهده دارد و اگر از شیشه معمولی یا سکریت ساده استفاده شود امکان شکستن آن وجود دارد.

نرده شیشه ای دفنی

نرده های شیشه ای تو کار یا دفنی در واقع یک نرده ایمن مقاوم در مقابل فشار عمودی و افقی مستقیم است که با شیشه هایی با ضخات 18 و 20 میلیمتر اجرا می شود. نرده شیشه ای دفنی هیچ پایه عمودی فلزی نداشته و نمای کلی نرده بصورت نرده تمام شیشه ای یک شکل نصب و ساخته می شود. نرده شیشه ای دفنی به دلیل شکل شفاف و شیشه ای بهتر است در مکان هایی با معماری لوکس و امروزی استفاده شود.

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده های شیشه ای اکسپوز به دو صورت اجرا می شود که عبارت است نرده شیشه ای رو کار که به وسیله اتصال پروفیل شیار دار آلومینیومی و شیشه های کیرستالی یا ساده لمینت شده و هندریل آلومینیوم روی شیشه یا کنار شیشه اجرا می شود. نرده شیشه ای اکسپوز تو کار که از بیس آلومینیومی با ارتفاع بیشتر و شیشه ای یا ضخامت بالاتر ساخته می شود. در اجرای نرده شیشه ای اکسپوز تو کار زمان  نصب بیس های پروفیل یو شکل قبل از اجرای عملیات کف سازی و سنگ کاری محل نصب نرده است. شیشه ها در این مدل نرده باید با ضخامت 20 میلیمتر باشد که به وسیله تلق مخصوص ضد ضربه شده باشند.

نرده شیشه ای ریلی با شیشه لمینت

طراحی و ساخت نرده شیشه ای با شیشه های لمینت امروز رواج پیدا کرده است زیرا این نوع شیشه ها خطرات شکستن و خورد شدن شیشه های قدیمی و سکریت ساده را نداشته و توان بالایی برای تحمل وزن و فشار بیرونی را برای مدت زمان طولانی دارند. نرده شیشه ای لمینت از نظر قیمت نسبت به مدل های دیگر گرانتر است اما این قیمت بالاتر با توجه به استفاده طولانی مدت و اینکه نیازی کمی برای نگهداری و بازسازی دارند منطقی است.

نرده شیشه ای با پایه خود ایستا

نرده شیشه ای که با این سیستم اجرا می شود برای استفاده در ساختمان های عمومی مانند فرودگاه ها و بیمارستان ها مناسب است. ویژگی نرده شیشه ای با پایه خود ایستا سرعت نصب بالا نسبت به مدل های دیگر نرده شیشه ای و آسانی روش مونتاژ و نگهداری نرده است. پایه های نگهدارند این نوع نرده از جنس استیل مقاوم و ضد زنگ است به شکل پورفیل چهار گوش و استوانه ساخته می شود. نرده شیشه ای خود ایستا از نوع تمام مقاوم به ضربه است که به صورت شیشه چند لایه اجرا می شود.

نرده شیشه ای با شیشه لمینت 10 میلیمتر

استفاده از شیشه های سکریت 10 میلیمتر برای نرده هایی مناسب است که با پایه های فلزی وزن پنل شیشه را مهار می کند زیرا این مدل شیشه بیشتر برای ایجاد یک سازه شیشه ای روشن در راه پله استفاده می شود و باید برای افزایش ایمنی از پایه ها یا قید های عمودی مستخکم استفاده شود. نرده شیشه ای با شیشه لمینت 10 میلیمتر از ترکیب دو عدد شیشه با ضخامت 5 میلیمتر و پایه های فلزی و یک ردیف دستک عمود بر پایه از جنس آلومینیوم یا استیل ساخته می شود.

نرده شیشه ای با شیشه دو لایه

برای افزایش ایمنی و ایستایی نرده شیشه ای از پنل های تقویت شده شیشه ای دو لایه استفاده می شود این شیشه ها معمولا با ضخامت های 10 و 12 و 14 و 16 و 20 میلیمتر ساخته می شوند. نرده های شیشه ای دو لایه معمولا از نوع سکریت و لمینت با طلق مخصوص بوده که به روش های مختلفی متناسب با شرایط سازه اصلی محل اجرای نرده ساخته می شوند. نرده شیشه ای که با این روش اجرا می شود معمولا با سیستم تمام شیشه یک پارچه بدون پایه شناخته می شوند.

نرده شیشه ای پله با بست شیشه خور

یکی از ارزان ترین و رایج ترین مدل نرده شیشه ای پله نرده با بست شیشه گیر است. اجزای این مدل نرده از لوله استیل و یراق آلات شیشه خور استیل است شیشه به کار گرفته شده در این مدل نرده شیشه ای پله از نوع سکریت ساده با ضخامت 10 میلیمتر است که حداکثر ارتفاع قابل اجرا در این مدل نرده از 90 سانتیمتر بیشتر نخواهد بود.

نرده شیشه ای پله با پایه شیشه خور مربع

پایه های آلومینیومی از پروفیل های چهار گوش 40 در 40 میلیمتر برای تحمل وزن پنل های شیشه ای برای مناطق آب و هوایی مرطوب مناسب است. نرده شیشه ای پله با پایه شیشه خور یک نرده کاربردی است که بوسیله یراق مخصوص آلومینیومی شیشه خور حفاظ های شیشه ای را به پایه های مربعی شکل متصل می کند و با یک دستگیره آلومینیومی در روی پایه های ساخته می شود. این نوع نرده راه پله از نظر قیمت و صرفه جویی در هزینه ها بهترین گزینه است با این وجود از نظر ایمنی و زیبایی هیچ گونه کمی و کاستی ندارد.

نرده شیشه ای پله با پایه اسپایدری

سیستم مدرن و جدید پایه اسپایدری یکی از بهترین و ایمن ترین مدل های نرده شیشه ای پله است که از ترکیپ پایه های استیل و آلومینیوم از لوله و پروفیل به همراه اتصال عنکبوتی شکل دو شاخ یا چهار شاخ و شیشه های دو لایه سکریت سن پلاست لمینت شده ساخته می شود. در اجرای این مدل نرده شیشه ای پله استفاده از چسب مخصوص حرارتی برای اتصال شیشه ها به یراق آلات اسپایدری بسیار مهم است زیرا اگر از چسب بی کیفیت استفاده شود امکان جدا شدن اجزای نرده راه پله وجود دارد.