فضای بالکن در حال افزایش است و به ساکنین ساختمان های اجازه می دهد بدون ترک آپارتمان خود در هوای تازه استراحت بمانید. برای اینکه بتوان از فشای بالکن به راحتی استفاده بدون آنکه هوای سرد یا نور شدید آفتاب مزاحم ساکنین باشد باید از یک محافظ مناسب که بتواند تمام شرایط لازم برای یک محیط آرام و ایمن را در بالکن ها فراهم آورد استفاده کرد. حفاظ شیشه ای بالکن از افراد را از شرایط آب و هوایی مضر و همچنین نگاه ناخواسته همسایه ها محافظت می کند. حفاظ شیشه ای بالکن ریلی تاثیر مثبتی بر حفظ دمای ثابت در خانه ها و آپارتمان ها دارد زیرا باعث از دست دادن گرما نمی شود. علاوه بر این، راه حل مناسب برای کسانی است که مایل به نگهداری گل و گیاه در بالکن می باشند. حفاظ شیشه ای بالکن بیرونی سیستم های مدرنی است که مبتنی بر ریل های آلومینیوم و شیشه های نشکن سکریت است. شیشهای استفاده شده در بالکن  شیشه ای بسیار مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی است و شکستن آن برای سارقین خطرناک است. سیستم حفاظ شیشه ای بالکن بدون مشکل اجازه می دهد تا پنجره ها به راحتی باز و بسته شوند و یک سطح یکدست و شفاف شیشه ای در نمای بالکن تشکیل شود. شیشه ریلی بالکن در روزهای گرم و آفتابی، به شما اجازه می دهد تا تمام پانل های شیشه ای را در یک بسته قرار دهید، بنابراین می توانید جریان آزاد هوا را تسهیل کنید. نما سازی بالکن با سیستم  نرده شیشه ای بدون قاب، پوشش عملی است که با معماری ساختمان تداخل ندارد. شکل آن استاندارد بود.

نرده های که معمولا در دور استخر ها استفاده می شوند با دو هدف حفظ دید بصری و افزایش ایمنی کودکان در برابر کاهش خطر پرت شدن در داخل استخر در فاصله مناسب اجرا می شود. نرده شیشه ای استخر با شیشه های سکریت ساده و یا سند پلاست شده با دو سیستم استاندارد نرده شیشه ای اسپیگت و نرده شیشه خور با پایه فلزی تولید می شوند. ارتفاع نرده شیشه ای دور استخر معمولا باید ارتفاع 100 سانتیمتر داشته باشد. در اجرای این نوع نرده باید به یک نکته توجه داشت و آن کیفیت و مقاومت اتصالات و قطعات فلزی نرده شیشه ای دور استخر در برابر زنگ زدگی است. اگر این اتصالات از مواد بی کیفیت ساخته شده باشد به مرور زمان دچار مشکل پوسیدگی شده و مکان دارد نتوانند وزن پنل های شیشه ای را تحمل کنند و در نتیجه ایمنی نرده ها کاهش خواهد یافت.

حفاظ شیشه ای بالکن

شیشه محافظ بالکن به عنوان یک پوشش شفاف جهت عایق حرارت و رطوبت و صدا عمل می کند. حفاظ شیشه ای بالکن از انواع شیشه رنگی و دو جداره ساخته می شود و به دو شکل تمام شیشه ای روی کار و ترکیب فلز و شیشه با استاندارد ارتفاع 110 تا 200 سانتمیتر بر روی سنگ کف بالکن یا به کناره دیواره بالکن متصل می شود. حفاظ شیشه ای بالکن برای افزایش نور طبیعی و همچنین ایجاد یک نمای شیشه ای مدرن و یک دست در ساختمان های تجاری و عمومی استفاده می شود. شیشه های استفاده شده در این نوع حفاظ بالکن به ضورت دو لایه از نوع متداول سکریت و لمینت سن پلاست شده است با رنگ های مات مانند آبی و سبز و سیاه که جام هایی شیشه ای آن با ارتفاع 110 و طول 300 سانیتمتر بوسیله یراق آلات آلومینیومی در محل خود ثابت و محکم می شود.

نرده شیشه ای با هندریل استیل

نرده های شیشه ای به دلیل اینکه لبه های باریک و برنده دارند بر روی ضلع بالایی شیشه ها برای ایمنی بیشتر و زیبایی نمای نرده از یک دستگیر فلزی به صورت لوله یا پروفیل استیل استفاده می شود. این هندریل استیل یا به دیواره کناری بالکن ها و تراس ها متصل می شود یا بوسبله پیچ مخصوص به پایه های نگهدارنده نرده شیشه وصل می شود. برای زیبا تر شدن نرده شیشه ای در شب می توان از یک نوار نورانی ال ای دی در زیر این هندریل ها استفاده کرد.

نرده شیشه ای تراس با پین شیشه گیر

یکی از رایج ترین و کاربردی ترین مدل های نرده شیشه ای تراس سیستم پین شیشه گیر است. این مدل نرده شیشه ای از اتصال پین های مقاوم به فشار و زنگ زدگی به قطر 20 میلیمتر و صفحه استیل رویی پین به دیواره کناری تراس و شیشه دو لایه سکریت و لمینت شده اجرا می شود. نرده شیشه ای تراس که با این روش نصب می شود یک نمای یکدست و یک شکل شیشه ای ایجاد می کند که به ساخت دیواره ای شیشه ای و متمایز در نمای ساختمان کمک می کند. نرده شیشه ای تراس با پین شیشه گیر برای استفاده در ساختمان هتل ها و نمایشگاه های اتومبیل مناسب است زیرا نمای بیرونی و داخلی ساختمان را مدرن تر و روشن تر می کند.

نرده شیشه ای بالکن با پایه اسپیگات

نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر اسپیگات یکی از ساده ترین و در عین حال سریع ترین مدل های نرده شیشه ای است که در بالکن ها استفاده می شود. با پیشرفت مهندسی استفاده از شیشه در ساختمان سازی یک انتخاب همیشگی و منطقی است به همین دلیل نرده شیشه ای بالکن با پایه اسپیگات می تواند برای زیباتر کردن نمای بالکن ها و ایمن تر کردن آن استفاده می شود. پایه مخصوص اسپیگات به شکل سرنیزه و از جنس استیل یا آلومینیوم سنگین است که یک شیار به ارتفاع 15 سانتیمتر در وسط خود دارد که محل قرار گرفتن پنل های شیشه ای است و شیشه هایی به ضخامت 16 و 20 میلیمتر را می تواند تا ارتفاع 120 و طول 100 سانتیمتر نگاه می دارد. نرده شیشه ای بالکنی که با این سیستم اجرا می شود برای بالکن هایی مناسب است که از فضای کافی برای نصب پایه مخصوص اسپیگات برخوردار باشند.

نرده شیشه ای اسپایدری بالکن

نرده های شیشه ای که به وسیله اتصالات عنکبوتی شکل به دیواره بالکن یا راه پله متصل می شوند با نام نرده شیشه ای اسپایدری بدون پایه شناخته می شوند. این سیستم به دلیل اینکه کمترین فضا را از محیط بالکن اشغال می کند بهترین نوع نرده بالکنی است که مناسب استفاده در هتل ها و مغازه ها اجرا می شود. شیشه استفاده شده در این نوع نرده به صورت دو لایه به ضخامت های 10 تا 20 میلیمتر ساخته می شود. اتصال عنکبوتی پایه نگهدارنده شیشه ها معمولا از جنس استیل زنگ نزن است که به صورت دو شاخ می باشند. 

نرده شیشه ای بالکن یو چنل

u chanel ترکیبی از طراحی مدرن، شفافیت مطلوب و قیمت مناسب در یک سیستم نرده شیشه ای است که قادر به مقاومت در برابر فشار بار وزنی از 500 کیلو گرم است. نرده شیشه ای سیستم یو چنل ایده آل است برای استفاده در  مکان هایی مانند اقامتگاه های خصوصی، ساختمان های تجاری، مغازه ها و ویلا ها. پروفیل آلومینیومی u شکل بسیار سبک و مقاوم است. در واقع، نرده شیشه ای بالکن با پروفیل u قطعه ای عالی و مناسب است که با طراحی ویژه برای یک سیستم زهکشی آب یکپارچه و سیستم ایمنی بدون چسب نصب  در نرده شیشه ای بالکن طراحی شده است.

نرده شیشه ای تراس

اگر شما به دنبال یک سیستم نرده شیشه ای یک دست برای تراس ها هستید که بتواند نور محیط را افزایش دهد و هیچ المان عمودی و افقی فلزی در نمای شیشه ای نرده وجود نداشته باشد می تواند از سیستم Easy Glass Max استفاده کنید. در این مدل نرده شیشه ای تراس از پایه های آلومینیومی سبک، اما بسیار قوی و ایمن برای مهار و ثابت کردن شیشه ها استفاده می شود. نرده شیشه تراس با سیستم برای تمام شیشه ای برای فضاهای عمومی مانند استادیوم ها، فرودگاه ها و مراکز خرید ایده آل است. نرده تمام شیشه ای تراس بر روی بتن به راحتی اجرا می شود و می تواند حداکثر فضا را به شما ارائه دهد و کم ترین نیازی به زیرسازی دارد. نرده شیشه تراس بهترین سیستمی است که می تواند با کمترین هزینه زیر سازی در کوتاه ترین زمان ممکن نصب شود.

نرده تمام شیشه ای بالکنی

نرده تمام شیشه ای بالکنی یک سیستم مدرن و سبک برای نصب نرده شیشه ای در بالکن است که با دو شیشه سکریت ساده و شیشه لمینت دولایه ساخته می شود. پروفیل مهار کننده پنل های شیشه ای به دو شگل u و f  از جنس آلومینیوم تولید می شود که مستقیم بر روی کف بتنی بدون نیاز از هیچ نوع زیر سازی فلزی نصب می شود. نرده تمام شیشه ای که در این سیستم اجرا می شود بسیار ساده و با سرعت بالای در محل قابل تنظیم است. از ویژگی های این مدل نرده شیشه ای سبکی زیر ساخت سازه نگهدارنده شیشه در عین استحگام ومقاومت بالا در برابر تحمل بار وزنی بالای افراد است.